Service hour
  • Monday 07.00 - 24.00
  • Tuesday 07.00 - 24.00
  • Wednesday 07.00 - 24.00
  • Thursday 07.00 - 24.00
  • Friday 07.00 - 24.00
  • Saturday 07.00 - 24.00
  • Sunday 07.00 - 24.00

Su Kaçağı Bulma

Bu problemin çok masraflı tadilatları olabileceği şeklinde ayrıca da müdahale edilmediği takdirde tadilat ve tamir masrafları daha da artacaktır. Komşularınıza kadar da uzaması muhtemelen olan bu sıkıntı yüzünden komşuluk ilişkilerinizi de sekteye uğratmaktadır.

Su kaçağı ve bununla beraber tetiklenen su tesisatı problemleri yüzünden maddi içsel tehlikelerle karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Su kaçağı ve bunla ilgili karşınıza çıkan sorunların en büyük sebebi kalitesiz malzemeler ve buna ek olarak tesisatı döşeyen ustaların yapmış olduğu amatörce ve yanlış işlemlerde ileriki zamanlarda sizlerin başınızı ağrımasına neden olabilmektedir.

Şebekeden gelen basınçlı suyun bile su tesisat borularının genleşmesine nede olduğu düşünülürse günümüz su tesisatı problemlerinin en sık rastlanan örneğinin su kaçakları olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Komşularınızdan siz ya da sizden onlara tesir edebileceği gibi su borularının her yerden muhtemelen olarak bu problem ortaya çıkmaktadır.

Tüm bu mevzularda ihtiyacınız olan ise sektörde işinin ehli ve senelerdir kurumsal hizmet veren firmaların sunabileceği cihazlarla ve ileri tekniklerle sıkıntı bölgenin ortaya çıkarılması ve tadilatı olmalıdır.

Firmamız sektöre ilişik çalışmalarını 17 yılı aşkın süredir uygulamakta olup, birçok su tesisatçısına nazaran çok daha farklı ve kalite düzeyi yüksek işlemler sunmaktadır.

Ev sahibi sigortası, sızıntının ani ve kaza eseri olması durumunda (mesela, bir odayı sular altında bırakan su borusu patlaması), sızıntı yapan sıhhi tesisattan kaynaklanan hasarı karşılamaya yardımcı olabilir. Bununla beraber, sigorta, yetersiz bakımdan kaynaklanan hasarı karşılamayabilir.

Sayaç okuma yanlışı var mı?

Aşırı su tüketiminiz, sayaç okumasındaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, ilkin faturada bildirilen okuma endeksinin ve sayaç göstergelerinin uygunluğunu kontrol edin. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, standardize cihazınızın kapağını nazikçe kaldırmaktır. Yalnızca siyah zemin üzerindeki şekiller dikkate alınacaktır.

Tüketim endeksinize yalnızca sayacınızı okuduğunuzda, yani yılda bir veya iki defa erişebilir. Bu arada su tüketiminizi dilediğiniz vakit seyredebilirsiniz. Ölçüm cihazınız derin bir menhol içine yerleştirilmişse, erişmeden ilkin güvenlik önlemlerinizi aldığınızdan ve kapatmadan önce yalıtım müdafaasını değiştirdiğinizden emin olun.

Bir sızıntı nereden gelebilir?

Sayacı okurken herhangi bir hata yoksa, bir su sızıntısı kurbanı olabilirsiniz. Genel olarak iki vaziyet ortaya çıkar:

Sızıntılar, özel kurulumlarınızın iyi bakımına bağlanabilir ve şu kaynaklardan gelebilir: