Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti, bir başka ifadeyle su sızıntısı bulma operasyonu bina tadilatında hiç kuşku yok ki en sıkıntılı, yorucu ve maliyetli süreçlerin başında yer almaktadır. Tamir operasyonu neyse de, su sızıntısının veya su firarisinin yerini tespit etmek oldukça meşakatli, zahmetli ve zaman akdikeni ve bir okadar da giderli bir iştir. Bu saatlerce ve hatta bazen günlerce bile sürebilir. Yapıda oluşabilecek tahribat ve lekelilik ise cabasıdır!

Günümüzde artık her yeri kırıp dökerek aranan, ciddi zaman kaybına ve külfete neden olan su sızıntısı veya su firariyi tespiti teknoloji dayanağı ile çok kısa müddette, kırıp dökmeden reelleştirilmektedir. Üstelik firarinin olduğu yer milimi milimine olarak tespit edilmektedir. Başka bir ifade ile su sızıntısının veya su firarisinin olduğu nokta teknolojik aygıtlar dayanağı ile milimi milimine tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Gerek evleriniz olsun, gerekse iş yerleriniz olsun, yapılarınızın tesisatında zamanla muhtelif nedenlerden dolayı oluşan çatlaklar ve delinmelerden kaynaklı su sızıntısı oluşabilmektedir. Bu sızıntı veya firariyi bulmak ise oldukça güç ve meşâkatli bir iştir. Su her zaman çatlağın olduğu bölgeden kendini dışarı salmaz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağının olduğu bölgeden daha değişik bi yerden kendini dışarı vazgeçebilir. O sebeple bir hayli insan bu mevzuda büyük hata yaşayarak binasını şantiye alanına çevirmiştir. Bulana kadar hipotez edilen bölgeyi kırmak, zaman kaybı, iş eforu kaybı, parasal yük ve ciddi anlamda lekelilik anmlamına gelmektedir. Bu operasyon için ve sonrasında kırılan yerlerin tekerrür daha önceki haline getirilmesi için tüketilecek para binlerce lirayı bulmaktadır.

Su Kaçağı Tespit Cihazı

Günümüz teknolojisi ile su tesisatlarındaki sızıntı ya da firari kısa zamanda milimi milimine tespit edilebilmektedir. Tesisatınızın gerek sıcak su hattında, gerekse soğuk su hattındaki rastgele bir firari hiçbir yeri kırmadan, çok kısa zamanda noktası noktasına tespit edilebilmektedir.